Впродовж січня-травня 2018 року державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області проведено 310 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. За результатами проведених перевірок виявлено 158 порушень вимог земельного законодавства.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державними інспекторами складено 85 протоколів про адміністративні правопорушення. Порушникам вручено 100 приписів про усунення порушень, винесено 79 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 20757 грн. Та нарахована шкода, заподіяна внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на загальну суму 1 672 543,12 грн.

Державними інспекторами ведеться робота по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого в добровільному порядку порушниками сплачено 1 182 766,15 грн. шкоди заподіяної державі внаслідок вчинення порушень земельного законодавства.

Крім того, до органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування направлено 15 клопотань про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель. До правоохоронних органів направлено 5 матеріалів.

Разом з тим, впродовж січня-травня 2018 року, спеціалістами Управління з контролю за використанням та охороною земель розглянуто 235 звернень громадян та юридичних осіб та 78 звернень органів прокуратури та інших правоохоронних органів.