З початку 2017 року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області здійснено 201 перевірку дотримання вимог земельного законодавства та перевірено 2509 рішеннь (розпорядженнь) органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. За результатами проведених перевірок виявлено 169 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 2538,03 гектарів, з яких виявлено 15 рішень (розпоряджень) органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування прийнятих з порушеннями чинного земельного законодавства. З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено 123 протоколи про адміністративні правопорушення. Порушникам вручено 127 приписів про усунення порушень, винесено 48 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 11594 гривні та 11 постанов про закриття справи у зв’язку з кримінальним правопорушенням. Нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на загальну суму 2 260850,24 гривень, з яких завданої державі – 2 067191,89 гривень. Державними інспекторами ведеться робота по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого в добровільному порядку порушниками сплачено 800 007,57 гривень шкоди заподіяної державі внаслідок вчинення порушень земельного законодавства.

73 матеріали перевірок з розрахунками шкоди направлено до правоохоронних органів для вжиття заходів прокурорського реагування щодо усунення виявлених порушень та стягнення в судовому порядку завданої внаслідок порушень земельного законодавства шкоди.

Крім того, державними інспекторами розглянуто 186 звернень громадян та юридичних осіб та 135 зверненнь органів прокуратури та інших правоохоронних органів.