На відкритих земельних торгах, що відбулися в Головному управлінні Держгеокадастру у Хмельницькій області в жовтні місяці, продано права оренди на чотири земельні ділянки із шести запропонованих. Три земельні ділянки використовуватимуться орендарями для фермерського господарства, одна – для товарного сільськогосподарського виробництва. Термін оренди – 7 років. Загальна площа наділів 166 гектарів.

Стартовий розмір річної плати за користування земельними ділянками, які пропонувалися до продажу, був встановлений на рівні 8% від нормативної грошової оцінки. За результатами торгів найбільше зросла орендна плата за земельну ділянку площею 114 га у Славутському районі Хмельницької області, Хоровецька сільська рада – 25,6% від нормативної грошової оцінки (у грошовому еквіваленті з 93085,63 до 298150,63 грн). Переможці торгів щорічно сплачуватимуть до місцевих бюджетів 375779,35 гривень.

Упродовж трьох кварталів 2017 року Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області організовано проведення 22-ох аукціонів з набуття права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, в результаті яких продано 34 земельних ділянки площею 625,33 га, завдяки чому бюджети місцевих рад Хмельниччини щорічно поповнюватимуться на 1 млн  545 тис. гривень.

Довідково.

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах». Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».