Впродовж 2018 року державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області проведено 845 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. За результатами проведених перевірок виявлено 506 порушень.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державними інспекторами складено 264 протоколи про адміністративні правопорушення, порушникам вручено 314 приписів про усунення порушень, винесено 219 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 60452 грн та нарахована шкода, заподіяна внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на загальну суму 3 997 505,70 грн.

Державними інспекторами ведеться робота по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого, порушниками сплачено 3 297 364,83 грн. шкоди заподіяної державі внаслідок вчинення порушень земельного законодавства.

Крім того, до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування направлено 53 клопотання про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель. До правоохоронних органів направлено 6 матеріалів.

Разом з тим, впродовж січня-жовтня 2018 року, спеціалістами Управління з контролю за використанням та охороною земель розглянуто 548 звернень громадян та юридичних осіб та 208 звернень органів прокуратури та інших правоохоронних органів.