Натепер фахівці Держземагентства України розробили проект Закону “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”, прийняття та реалізація якого дадуть змогу впровадити в Україні цивілізовані ринкові земельні відносини, наблизити розвиток аграрного сектора економіки нашої країни до рівня розвинених країн. На цьому наголосив перший заступник Голови Держземагентства України Артем Кадомський, виступаючи в Брюсселі на Восьмому спільному засіданні Підкомітету №3 “Політика в сфері підприємств, конкуренція, співробітництво в регуляторній сфері” Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

У ході засідання доповідач докладно розповів про перспективи відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні та виведення земельних відносин на рівень передових країн світу.

Артем Кадомський підкреслив, що при розробці законопроекту було враховано досвід розвинених країн, насамперед Європейського Союзу, у сфері обігу земель сільськогосподарського призначення. Йдеться, насамперед, про адаптацію українського законодавства до законодавства і норм Європейського співтовариства, про істотні питання, від яких залежить розвиток української економіки. І прийняття такого закону фактично повинно закінчити формування законодавчого поля для запровадження ринку купівлі-продажу землі сільгосппризначення в Україні. Цей базовий документ, зазначив перший заступник Голови Держземагентства України, дасть можливість реалізувати найбільш перспективні напрями співробітництва з Євросоюзом.

Артем Кадомський також звернув увагу на напрями, які потребують консультативної допомоги європейських експертів та вивчення найкращого європейського досвіду у сфері земельних відносин.