На Хмельниччині у 2016 році провели шість земельних аукціонів, організованих працівниками Головного управління Держгеокадастру регіону. Інвестори придбали права оренди на чотирнадцять земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Землі загальною площею 192,9 га знаходяться на території Летичівського, Кам’янець-Подільського, Городоцького, Волочиського та Ізяславського районів.

Найбільше зросла вартість оренди земельної ділянки площею 17,9 га у Мислятинській сільській раді Ізяславського району Хмельницької області. Під час торгів ставка річної оренди зросла з 21 643 до 50104,86 тисяч гривень. Інвестор щорічно сплачуватиме до місцевого бюджету 18,52% від нормативної грошової оцінки.

За підсумками аукціонів розмір річної орендної плати за всі земельні ділянки збільшився з 321157,02 до 467912,19 тисяч гривень. Кошти отримуватимуть бюджети місцевих громад області.

«Прямі, прозорі та відкриті торги – це найкращий шлях до збільшення зацікавленості потенційних інвесторів, готових вкладати гроші у ведення сільського господарства в регіоні та наповнювати місцеві бюджети» – зазначає в.о.начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Олександр Вжешневський.