Впродовж січня 2018 року, державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області проведено 26 перевірок дотримання вимог земельного законодавства (з них 10 повторних). За результатами проведених перевірок, виявлено 13 порушень вимог земельного законодавства.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено 10 протоколів про адміністративні правопорушення, порушникам вручено 10 приписів про усунення порушень (з яких 4 – повторно), винесено 8 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 2006 грн. та нарахована шкода, заподіяна внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на загальну суму 72374,26 грн., з яких в добровільному порядку сплачено
24367,98 грн.

Крім того, впродовж січня 2018 року,  до органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування, згідно ст. 6 Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель “, направлено 6 клопотань про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель. До правоохоронних органів направлено матеріали 1 справи.

Разом з тим, впродовж січня 2018 року, спеціалістами Управління з контролю за використанням та охороною земель розглянуто 34 звернення громадян та юридичних осіб та 18 звернень органів прокуратури та інших правоохоронних органів.