З початку 2020 року державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області проведено 233 перевірки дотримання вимог земельного законодавства.  За результатами проведених перевірок виявлено 248 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 25374,62 га.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державними інспекторами складено 127 протоколів про адміністративні правопорушення, порушникам вручено 166 приписів про усунення порушень,  винесено 84 постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 26350 грн.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 1 308 644,94 грн., з яких в добровільному порядку порушниками сплачено 1 252 454,63 грн.

Державними інспекторами перевірено 16 850 рішень органів місцевого самоврядування та 1 675 розпоряджень органів виконавчої влади. За результатами проведених перевірок виявлено 848 рішень та 49 розпоряджень, прийнятих з порушеннями чинного законодавства. З метою приведення у відповідність чинному законодавству прийнятих рішень та розпоряджень до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування направлено 35 клопотань.

Крім того, державними інспекторами здійснено державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом розгляду 160 звернень громадян та юридичних осіб та 43 вимоги органів прокуратури та інших правоохоронних органів.