Новини

Визначено план заходів із реформування земельних відносин до 2018 року

foto_robocha-hrupa-pry-minapk

Робоча група при Мінагрополітики визначила основні напрями реформування у сфері земельних відносин до кінця 2017 року. На засіданні Робочої групи, що відбулося на минулому тижні під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка, було розглянуто та затверджено перелік основних заходів із вдосконалення різних аспектів земельних відносин відповідно до кращих світових стандартів.

У засіданні взяли участь представники керівництва Мінагрополітики, Держгеокадастру, Світового банку, представництва ЄС, МВФ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства юстиції України, Стратегічної групи радників при Прем’єр-міністрові України.

Пріоритетним напрямом роботи на найближчі місяці було, зокрема, визначено формування концептуальних засад обігу сільськогосподарських земель, розробка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”. У рамках цього напряму передбачено створення національної платформи для проведення електронних аукціонів з метою забезпечення максимальної прозорості продажу державних та комунальних земель, а також надання можливості її використання для угод купівлі-продажу приватним особам.

Крім того, передбачено інтенсифікувати роботу зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). Для забезпечення більш ефективного співробітництва та керованості процесом у рамках Робочої групи буде сформовано підгрупу з координації створення НІГД, в яку ввійдуть представники  основних відомств-утримувачів геопросторової інформації та інших зацікавлених сторін.

Для отримання повної та достовірної інформації про стан земельних відносин та забезпечення загальнонаціонального доступу до цих даних заплановано впровадження системи регулярного моніторингу земельної сфери, що є необхідною умовою прийняття зважених рішень як на рівні держави, так і на рівні територіальних громад. Також для уточнення даних про земельні ресурси в 2017 році розпочато створення протоколів виправлення систематичних помилок у Державному земельному кадастрі, а також ведеться робота з упорядкування земельних банків державних підприємств та деяких наукових установ.

“Ми розраховуємо, що ця Робоча група стане платформою для взаємодії різних органів влади для об’єднання зусиль з проведення земельної реформи, – сказав Максим Мартинюк. – Сформований перелік проблемних та вузьких місць у земельних відносинах задає напрями докладання зусиль та напрацювання конкретних кроків для їх вдосконалення”.

Він наголосив, що Робоча група не сконцентрована  виключно навколо питання відкриття ринку земель, а охоплює всю сферу земельних відносин у комплексі.

Наступне засідання Робочої групи заплановано на другу декаду червня.

 

Довідково

Робоча група з питань реформування земельних відносин була утворена наказом Мінагрополітики № 155 від 21 березня 2017 року як консультативно-дорадчий орган Міністерства. Серед основних завдань Робочої групи – участь у розробці планів дій щодо реформування земельних відносин; координація вдосконалення інфраструктури ринку землі та проведення просвітницької кампанії із реформування земельних відносин; участь у розробці концепції обігу земель сільськогосподарського призначення та вдосконалення кадастрово-реєстраційної системи тощо.

 

Comments are Closed