У період з 18 по 22 листопада 2019 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, що діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 755 заходи державного контролю за використанням та охороною земель (у порівнянні з попереднім тижнем — +27%, +162), за результатами яких виявлено 301 порушення земельного законодавства.
Також здійснено заходи державного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, що у порівнянні з попереднім тижнем зросли на 3% (+9).
За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву, загальною сумою 1 063 970 грн, що у порівнянні з попереднім тижнем збільшилася на 33% (+262 907 грн). З них у добровільному порядку відшкодовано 691 720 грн (порівнюючи з попереднім тижнем — -7%, -51 477 гривень).
До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 40 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, які містять ознаки злочинів (проти минулого тижня — +11,2%, +25).
Протягом тижня найхарактернішими виявилися показники зі здійснення заходів державного контролю Головного управління Держгеокадастру у Київській області. Зокрема, здійснено 70 заходів державного нагляду, за результатами яких виявлено 57 порушень земельного законодавства і нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням тощо, загальною сумою 214 836 грн, відшкодовано у добровільному порядку — 49 522 гривні.
Найменш показовими є нагляди Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, що за минулий тиждень здійснило 5 заходів державного контролю, за результатами яких виявлено 5 порушень земельного законодавства без нарахування заподіяної шкоди. У добровільному порядку відшкодовано 11 786 гривень.
Наймасштабніше порушення за вказаний період зафіксовано у Житомирській області, — самовільне зайняття невстановленими особами земельних ділянок (загальною площею 71,5429 га), із цільовим призначенням для розміщення та постійної діяльності Збройних сил України. Натомість, на вказаних територіях відбувався процес обробітку ґрунту: сіялася озима пшениця. Попередньо визначена шкода за цим порушенням складає 3 063 610,06 гривень.