З початку 2017 року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області здійснено 377 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, перевірено 3002 рішення (розпорядження) органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
За результатами проведених перевірок у Хмельницькій області виявлено 248 порушень вимог земельного законодавства. З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено 170 протоколів про адміністративні правопорушення. Порушникам вручено 176 приписів про усунення порушень, винесено 96 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 24 480 гривень. Нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на загальну суму 3 656 732 гривень.
Фахівцями Держгеокадастру Хмельниччини проводиться робота по відшкодуванню шкоди, завданої державі порушниками земельного законодавства, в результаті якої порушниками сплачено в добровільному порядку 1 443 039 гривень.
85 матеріалів перевірок з розрахунками шкоди направлено до правоохоронних органів Хмельницької області для вжиття заходів прокурорського реагування щодо усунення виявлених порушень та стягнення в судовому порядку завданої внаслідок порушень земельного законодавства шкоди.
Крім того, державними інспекторами Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області розглянуто 359 звернень громадян та юридичних осіб, та 195 звернень органів прокуратури та інших правоохоронних органів.
Довідково:
Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:
забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;
забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;
запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;
забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.