Заступник начальника відділу організації ведення державного земельного кадастру Головного управління Держземагентства у Хмельницькій області Михайло Володимирович Музика 17 травня 2013 року взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми реформування земельних, екологічних, аграрних та господарських правовідносин», яка проводилась у Хмельницькому університеті управління та права.

– У Земельному кодексі України та інших законах у сфері земельних відносин є немало норм, які носять декларативний характер або не мають механізмів їх реалізації. Безсистемне та частково необґрунтоване внесення змін до земельного законодавства, особливо тих законів, які були прийняті Верховною Радою України впродовж останніх двох років, призводять до розбалансованості норм та невідповідності їх до інших законодавчих актів, що породжує численні запитання як у фахівців галузі, так і у представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, землекористувачів та землевласників, – зауважив Михайло Володимирович у своєму виступі. Ним виділено кілька основних проблем, а саме:
державні акти старого зразка, в яких відсутні кадастрові номери;
невідповідність площі, зазначеної у старому державному акті і фактичній площі земельної ділянки;
виникнення права власності у спадкоємців при успадкуванні ними земельної ділянки;
питання не розпайованих земель бувшої колективної власності;
реєстрація права державної та комунальної власності;
неможливість реалізації припинення права користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності.

Музика М.В. наголосив, що подолати колізійність земельного законодавства України можливо шляхом впорядкування системи земельного законодавства і підтримання її рівноваги за допомогою встановлення суворої класифікації правових актів в процесі нормотворчості.