З 2 по 6 листопада 2020 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 445 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами яких виявлено 223 порушення земельного законодавства, зокрема заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу на суму у розмірі 1 144 902 грн, відшкодовано у добровільному порядку – 675 010 гривень.

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 22 матеріали про порушення вимог законодавства, у тому числі які містять ознаки злочинів.

Протягом вказаного періоду кращий результат зі здійснення заходів державного контролю показало Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області., що здійснило 20 заходів державного нагляду, за результатами яких виявлено 9 порушень земельного законодавства і нараховано шкоду, загальною сумою 149 328 грн. У добровільному порядку відшкодовано 69 278 гривень.