З початку 2021 року державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області проведено 105 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 27779,27 га. За результатами проведених перевірок виявлено 95 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 25793,71 га.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державними інспекторами складено 32 протоколи про адміністративні правопорушення, порушникам вручено 33 приписи про усунення порушень, винесено 30 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 7990 грн.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 592707,72 грн., з яких в добровільному порядку порушниками сплачено 426699,68 грн.

Крім того, впродовж січня-лютого 2021 року, державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області перевірено 5582 рішення органів місцевого самоврядування. За результатами проведених перевірок виявлено 410 рішень, прийнятих з порушеннями чинного законодавства. З метою приведення у відповідність чинному законодавству прийнятих рішень та розпоряджень до органів місцевого самоврядування направлено 3 клопотання.

Державними інспекторами здійснено державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом розгляду 39 звернень громадян та юридичних осіб та 44 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.