Впродовж І кварталу 2021 року державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області проведено 183 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 6607,49 га. За результатами проведених перевірок виявлено 158 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 820,88 га.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державними інспекторами складено 53 протоколи про адміністративні правопорушення, порушникам вручено 53 приписи про усунення порушень, винесено 40 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 11050 грн.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 613120,35 грн.

Державними інспекторами ведеться робота по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого, в добровільному порядку порушниками сплачено 570779,25 грн. шкоди заподіяної державі внаслідок вчинення порушень земельного законодавства.

Впродовж І кварталу 2021 року державними інспекторами перевірено 6440 рішень органів місцевого самоврядування. За результатами проведених перевірок виявлено 614 рішень, прийнятих з порушеннями чинного законодавства. З метою приведення у відповідність чинному законодавству прийнятих рішень до органів місцевого самоврядування направлено 6 клопотань.

Крім того, державними інспекторами здійснено державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом розгляду 60 звернень громадян та юридичних осіб та 56 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.