У 2020 році в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв до бюджетів Хмельницької області надійшло 1,7 млн гривень.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Хмельниччини сумарно акумульовано більше 16,2 млн гривень. З них на рахунках обласної ради – 3,9 млн грн, міст обласного значення – 217 тис грн, районних рад – 2,5 млн грн, сільських, селищних і міських рад – 9,4 млн гривень.

Найбільше коштів знаходиться у розпорядженні місцевих рад Хмельницького (4,6 млн грн), Старокостянтинівського (2,7 млн грн), Городоцького (2,1 млн грн) і Кам’янець-Подільського (1,4 млн грн) районів Хмельницької області та на рахунках обласного бюджету – 3,9 млн гривень.

У поточному році на Хмельниччині 5,3 млн грн використали на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель та інші заходи.

Кошти, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв також можуть використати на інвентаризацію земель, поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських угідь, освоєння земель, охорону земельного фонду.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.