На Хмельниччині створюється ще один національний природний парк «Верхнє Побужжя» – мальовнича територія, яка займає східну частину Подільської височини, верхів’я Південного Бугу та його приток і відзначається своєрідністю ландшафтів та багатим різноманіттям рослинного та тваринного світу. Площа заповідних територій у ньому вражає — більше ста восьми тисяч гектарів. Це вже другий такий проект, який реалізовується на території нашого краю, у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. Нещодавно, у серпні минулого року Віктор Янукович підписав Указ «Про створення національного природного парку «Мале Полісся» у Хмельницькій області». Заповідні малополіські території знаходяться у північній частині Хмельниччини. На разі ж вирішується доля подібного парку, але вже поблизу головної водної артерії краю — Південного Бугу. У зв’язку з цим, розпорядженням голови Хмельницької облдержадміністрації № 364/2013-р від 11 листопада 2013 року створено робочу групу з питань національного-природного парку «Верхнє Побужжя», що формуватиметься на території Деражнянського, Красилівського, Летичівського, Старокостянтинівського та Хмельницького районів.

27 січня голова районної державної адміністрації Володимир Слободян взяв участь у засіданні щодо створення районної робочої групи з питань входження території Летичівського району до національного парку «Верхнє Побужжя». На засіданні також були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Василь Гущак, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Королівська, заступник голови районної ради Василь Іськов, керівник апарату райдержадміністрації Єлізавета Войтович, начальник Відділу Держземагенства у Летичівському районі Ольга Варенко, завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Тетяна Гоменюк, начальник відділу культури, національностей та релігій райдержадміністрації Альона Хавхун та начальник Українського товариства мисливців та рибалок Валентин Шубарт. 

 «Унікальність створення парку полягає у збереженні 19 видів рослин, які занесені до Червоної книги України, 37 регіональних рідкісних видів, 17 видів фауни, які занесенні до Європейського Червоного списку.

Хмельниччина у числі 16 областей України отримала можливість збільшити свій природно-заповідний фонд, створивши два нових національних природних парки, аби і наступні покоління мали змогу жити поряд з рідкісними видами рослин та тварин», зазначив Володимир Миколайович під час засідання.

Також очільник району зауважив, що зі створенням національного парку розвиватиметься галузь туризму. «Розвиток туристичної інфраструктури буде сприяти створенню нових робочих місць, активізує роботу закладів торгівлі, культурно-побутовоо та транспортного обслуговування. До обслуговування туристів і постачання продуктів харчування будуть долучені місцеві жителі, які отримають від цієї діяльності додаткові прибутки», сказав керівник району.

Про створення робочої групи з організації національного природного парку «Верхнє Побужжя» інформувала присутніх керівник апарату райдержадміністрації Єлізавета Войтович. Склад робочої групи буде затверджений розпорядженням голови районної державної адміністрації.

Щодо кордонів та меж проектованого національного природного парку на території району та погодження даних меж органами місцевого самоврядування доповідала Ольга Варенко – начальник відділу Держземагентства у Летичівському районі.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю.