Голова Держземагентства України Сергій Рудик звернувся до мерів міст та голів облдержадміністрацій з проханням виділити земельні ділянки військовим, які беруть участь в АТО.

— Усі військові, які воюють в АТО, мають право отримати земельну ділянку. Найголовніше — потрібно, щоб було будь-яке підтвердження, що військовослужбовець був на фронті, — коментує Сергій Чорноус, начальник відділ у прес-служби Держземагентства України.

Якщо військовослужбовець перебуває зараз у зоні АТО, може написати заяву і прислати її родичам. Для будівництва житла треба звертатися до органів місцевого самоврядування (міська, сільська, селищна рада або райдержадміністрація). Для виділення ділянок під фермерське господарство, садівництво або дачу — в Держземагентство.

У цих установах родичам розкажуть, які документи потрібні. Під будівництво будинку в місті міська рада може виділити не більше 10 соток землі. У селищі — не більше 15 соток. Для будівництва житла у селі — не більше 25 соток. Якщо військовослужбовець захоче займатися фермерською діяльністю, Держземагентство повинно виділити ділянку не більше двох гектарів землі за межею міста. Якщо є спеціальна вища освіта, для ведення садівництва — не більше 12 соток за межами міста. Для дачного будинку — не більше 10 соток за межами міста.

— Родичі загиблих в АТО мають право отримати землю?
— Звичайно. Їх родичі можуть написати таку заяву.

— За що потрібно платити?
— За технічне оформлення документів. Залежно від конкретної ділянки землі ціна буде різна.

Землю вже отримали в Житомирській, Волинській, Кіровоградській, Львівській, Хмельницькій, Закарпатській і Київській областях.

— Офіційних заяв ще ніхто не приніс, — каже Ніна Вакулік, завідуюча сектора зв’язків з громадськістю Держземагентства в Чернігівській області. — Жителі області і міста звертаються за консультацією, які документи треба зібрати. В Чернігівській області виділено 561,6 гектара землі для цих військовослужбовців. Скільки буде коштувати пакет документів, зараз не можу сказати. Якщо родич або ж сам військовослужбовець надасть повний пакет, землю можна оформити за два тижні.

— Деяким військовослужбовцям не дають військових квитків і не пишуть, що вони були в зоні АТО.
— Це питання ще доз’ясовується. Спочатку потрібна була довідка з військкомату, де написано про направлення військовослужбовця в зону АТО. Потім виникло питання, що потрібно давати саме військовий квиток, аби не було махінацій. Тому вирішили кожен випадок розглядати окремо. Чи була людина в зоні АТО, перевірити нескладно.

Якщо у родичів військовослужбовців виникнуть питання або труднощі, можна зателефонувати за безкоштовним номером до представників Сергія Рудика: 0800-30-10-71